![Фотограф Кевін Картер (Kevin Carter) (kevin) Фотограф Кевін Картер (Kevin Carter)](https://images-on-off.com/kievbalet/2017/1/copy-life-of-kevin-carter-the04-1-g.jpg)
Багато хто вважає, що фотограф повинен бути не тільки професіоналом у своїй професії, власне фотографії. Так само він повинен бути ще й гарним художником, хорошим психологом.
Про це часто говорять. Сьогодні ми розповімо вам історію про один дуже незвичний фотографа. Про фотографа, який зумів вплинути на цей світ...
Кевін Картер народився і жив в ПАР. Працював він фотокореспондентом. Робота ця його влаштовувала. Своєю творчістю він був цілком задоволений. Прагнення до слави у Картера не було, а робота займала практично весь його час. Помічати і зберегти на плівку різні моменти життя було його улюбленою справою. Роботи Кевіна Картера активно купувалися різними виданнями. Складна і цікава робота фотокореспондента повністю поглинула його. Відрядження в різні країни стали для Кевіна звичними.
![Фотограф Кевін Картер (Kevin Carter) (фотограф) Фотограф Кевін Картер (Kevin Carter)](https://images-on-off.com/kievbalet/2017/1/kevin-carter2.jpg)
У 1993 році черговим місцем відрядження Картера став Судан, де в ту пору лютував страшний голод. Фотокореспонденту потрібно було зробити репортаж про це лихо африканського народу.
![Фотограф Кевін Картер (Kevin Carter) (фотограф) Фотограф Кевін Картер (Kevin Carter)](https://images-on-off.com/kievbalet/2017/1/life-of-kevin-carter-the05-g2.jpg)
В той день дуже втомився, буквально валився з ніг від безсилля. Фотографувати вмираючих в африканських селах людей було неймовірно важко і фізично, і морально. Коли сонце хилилося до горизонту, Кевін побачив на околиці села страшну сцену: прямо в полі лежала вмирає від голоду маленька дівчинка. Дитина лежав на голій землі, перебираючи майже обессилившими ручками траву, і ледве чутно схлипував. А метрах у трьох від цієї дівчинки неспішно прогулювався величезний орел-стерв'ятник. Схоже, він просто чекав на здобич, чекав, коли дівчинка помре. Кевін Картер звичайно ж сфотографував цю страшну сцену. І, звичайно ж, прогнав страшну хижу птицю.
![Фотограф Кевін Картер (Kevin Carter) (кевін) Фотограф Кевін Картер (Kevin Carter)](https://images-on-off.com/kievbalet/2017/1/kevincarter1.jpg)
Незабаром, вже вдома, Кевін зрозумів, що цей знімок став його найкращою роботою за весь час кар'єри. Гідно знімок був оцінений і в «Нью-Йорк таймс». Фотографія вмираючої дівчинки і чекає її смерті орла дуже сильно сколихнула громадськість усього світу. Зовсім скоро ця робота південноафриканського фотокореспондента стала символом голоду Судані, і побила всі можливі рекорди за своєю популярністю. Фотографія вмираючої від голоду дівчинки Кевіна Картера досі вважається одним з найвідоміших фотографій в світі. Вона став класикою фотожурналістики. За її створення Кевін отримав Пуліцерівську премію.
![Фотограф Кевін Картер (Kevin Carter) (kevin) Фотограф Кевін Картер (Kevin Carter)](https://images-on-off.com/kievbalet/2017/1/an-earlier-rendition-of-the-sudanese-girl-featured.jpg)
Але... Історія ця виявилася аж ніяк не радісною. Вона не стала грамотної реалізацією таланту фотокореспондента з ПАР.
Зовсім скоро після оприлюднення цього знімка Кевін почав отримувати листи з усього світу. Фотографа запитували: а чим закінчилася ця історія, жива дівчинка, відображена на знімку, що з нею стало потім і де вона зараз. Чи допоміг їй Кевін... Потім хвилю запитань до фотографу підтримали газетярі... А сам Кевін не знав, як відповісти на всі ці питання. Адже тоді, в той нещасливий день, він дуже втомився від безлічі смертей навколо. І поїхав. Поїхав, не надавши жодної допомоги гине дитині.
![Фотограф Кевін Картер (Kevin Carter) (kevin) Фотограф Кевін Картер (Kevin Carter)](https://images-on-off.com/kievbalet/2017/1/photography-2845-1.jpg)
Кевін Картер виконав свій обов'язок фотокореспондента. Він яскраво показав свій професіоналізм журналіста. Про голод в Судані дізналися в усьому світі, а це - головне в його служінні суспільству. Здавалося б, як професіонал він зробив все, що було можливо зробити в той момент у сформованій ситуації. Спочатку й сам Кевін так думав, думав, що він зробив усе, що міг. Але інші-то все це бачили зовсім по іншому, зовсім в іншому світлі.
Кевін Картер не витримав такого тиску людей. Незабаром він зрозумів, що, залишившись тоді професіоналом-фотокореспондентом, він не проявив себе просто як звичайна людина. Талановитий фотограф, визнаний майстер фотожурналістики, лауреат Пулицервской премії, добровільно пішов з життя.
![Фотограф Кевін Картер (Kevin Carter) (фотограф) Фотограф Кевін Картер (Kevin Carter)](https://images-on-off.com/kievbalet/2017/1/rebecca-hearfield-photographing-kevin-carter.jpg)
Історія життя і смерті Кевіна Картера дала привід для міркування багатьом людям мистецтва. Про неї довго говорила громадськість. Ця історія дала своєрідний відповідь на важке запитання: «чи Є межа між життям і творчістю, можливо розділити реальне життя людини і його життя в мистецтві?». Кевін Картер отримав вищі нагороди за свої творіння. Але, разом з тим, він втратив головне – втратив людини в собі, не зміг більше творити щиро і чесно. А це, погодьтеся, найголовніше для творчої людини, для людини-творця. Адже нормально і плідно живе тільки людина, чия совість чиста.